ÚT 18:30-19:00 sudý týdenÚT 18:30-19:00 lichý týden
Multifunkční hřiště, dětská hřiště, venkovní posilovna i Tušílkova stezka jsou po zimní přestávce opět otevřeny.
Od 1.1.2023 platí nová vyhláška o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství. Plán svozů pro rok 2023 si stáhněte zde.
JOSEF VIMR
30. 9. 1922 – 28. 3. 2010
Narodil se v Rožmitále pod Třemšínem jako nejmladší ze tří bratrů. Bratr Karel byl starší o devatenáct let, Antonín o sedmnáct let. Odmalička kreslil a udivoval pozorovacím talentem stejně jako jeho talentovaný bratr Antonín. Karlovi naopak učarovala vodní hladina – byl vášnivý rybář.
Zdejší učitelé přemlouvali rodiče, aby aspoň Toníka nechali studovat malířství, ale nebyly peníze na studia. Proto se Josef Vimr, s nepochybně rovnocennými vlohami, vyučil strojním zámečníkem v tehdejších Kovoprůmyslových závodech, později přejmenovaných na Agrostroj.
Prošel různými profesemi. Večerně vystudoval Střední průmyslovou školu v Příbrami. Léta pracoval jako technický úředník v oddělení zásobování. Později se stal vedoucím oddělení zásobování, odkud odešel do důchodu v roce 1982. Záliby kreslit, malovat akvarelem, a nakonec i olejem se však nikdy nevzdal. Společně s přáteli Josefem Farským a Václavem Trefilem vyráželi do přírody v širokém okolí pěšky i na kolech zatěžkáni malířskými stojany a věnovali se své zálibě. Stále nanovo jej okouzlovaly uličky dětství, potoky, stromy, vodní hladiny, zámek, starorožmitálský kostel, vznosné náměstí, pole se zralým obilím, lesní partie v okolí Třemšína a v brdských lesích.
Josefu Vimrovi se podařilo za víc než osmdesát let zachytit v nespočetných kresbách a čím dál půvabnějších obrázcích téměř pohádkovou vidinu: uplynulý čas, dávno zmizelé partie a zákoutí, skutečně světelné zázraky čtyř ročních dob. Jistě k tomu pomáhal i muzikantský talent. Hrál na několik hudebních nástrojů – housle, harmoniku, flétnu, bubny. Se svými kamarády založili kapelu, kde hrál na bubny a žádná zábava v okolí se neobešla bez jejich doprovodu. Kvůli zálibě v malování však pověsil hudbu na hřebíček.
Své obrazy pravidelně vystavoval v galeriích v Březnici, Příbrami, Mníšku pod Brdy a Rožmitále pod Třemšínem. Poslední výstavu měl v září 2009 v Městské knihovně v Březnici pod názvem Očima malíře a fotografky se svojí vnučkou Renátou Molovou.
Do poslední chvíle jeho života bylo malování jeho vášní.
Výstavu Cesta rodnou krajinou připravilo Podbrdské muzeum ve spolupráci s Renátou Molovou.
Obrazy na výstavu zapůjčila rodina, soukromí vlastníci a Podbrdské muzeum.
Za pomoc při instalaci výstavy děkujeme Haně Křepelkové.
Rožmitál pod Třemšínem, 2023