Obec Tušovice

ÚT 18:30-19:00 sudý týdenÚT 18:30-19:00 lichý týden

rozšířené vyhledávání

Multifunkční hřiště i Tušílkova stezka jsou po zimní přestávce opět v provozu. Hřiště si můžete rezervovat zde. Nově doporučujeme návštěvu dětských hřišť v Tušovicích i Tušovičkách a venkovní posilovny.

S platností od 1.1.2022 dochází k významným změnám v nakládání s odpady. Podrobné informace najdete zde. Plán svozů pro rok 2022 si stáhněte zde.

Projekt "Podpora spolků v obci Tušovice" - informace o realizaci

V rámci uvedeného projektu jsme pořídili 2 kvalitní nůžkové stany s příslušenstvím, elektrocentrálu a další elektrovybavení. Pořízené vybavení zlepší nejen podmínky pro stávající pořádané akce v bezprostředním okolí obecního úřadu, ale zároveň umožní pořádat akce v nově vybudovaných lokalitách.

Dobrovolné spolky jsou v naší obci dlouhodobě základními hybateli kulturního, společenského i sportovního dění. V současné době u nás aktivně působí 3 spolky - hasiči, rybáři a jezdecká stáj. Uvedené spolky se aktivně zapojují do společenského dění v obci a pořádají akce, které svým významem přesahují hranice naší obce. Konkrétně jde např. o Tušovického kapříka, Tušovické osmičky, Setkání lidí a koní, Svatomartinský průvod a celou řadu dalších akcí. Uvedené akce se z velké části pořádají ve venkovním prostředí, jsou závislé na počasí a vyžadují zajištění poměrně širokého zázemí. Obec si je velmi dobře vědoma důležitosti těchto akcí a činnost spolků v maximálně možné míře podporuje. Za účelem dalšího zkvalitnění zázemí těchto akcí i akcí samotných byl proto v období březen-duben 2022 realizován projekt „Podpora spolků v obci Tušovice“. Na tento projekt získala obec dotaci z Programu rozvoje venkova ze Státního zemědělského fondu v rámci působnosti Místní akční skupiny Podbrdsko. V rámci uvedeného projektu jsme pořídili 2 kvalitní nůžkové stany s příslušenstvím, elektrocentrálu a další elektrovybavení. Pořízené vybavení zlepší nejen podmínky pro stávající pořádané akce v bezprostředním okolí obecního úřadu, ale zároveň umožní pořádat akce v nově vybudovaných lokalitách (multifunkční hřiště, Tušílkova stezka, park, dětská hřiště,…) a místní části Tušovičky. Pořízené vybavení je k dispozici všem spolků s působností v naší obci a realizovaný projekt  je v souladu s Programem rozvoje obce Tušovice.

 

Podpora spolků v obci Tušovice

Datum vložení: 4. 5. 2022 13:49
Datum poslední aktualizace: 4. 5. 2022 14:11
Autor: ing. Ladislav Švejda

Aktuálně

Mobilní aplikace

V obraze

aktuální informace z webu v mobilní aplikaci – zdarma ke stažení

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
1
30 31 1 2 3 4 5